• Türkçe
  • İngilizce

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş Beyazlatma Nedir?

Günlük hayatta en önemli şeylerden birisi olan dişin, renginin beyazlatılması için uygulanan estetik işlemi diş beyazlatma olarak bilmekteyiz. Diş rengi, sigara, kahve, çay ve koyu renkli gıdaları fazla tüketmek gibi faktörler nedeniyle değişir. Bu işlem, profesyonel bir diş hekimi veya estetik diş tedavisi uzmanı tarafından veya ev ortamında özel ürünler ile yapılır. Bu işlem için profosyonel bir tavsiye almak çok önemlidir. Bu konuda Pendik Diş Kliniği ile konuşarak profosyonel tavsiye alabilirsiniz.
Profesyonel diş beyazlatma işlemi, diş hekimi tarafından yapılan ve hastanın dişlerine uygun olarak hazırlanan bir çözelti aracılığıyla yapılır. İşlem aynı zamanda, dişlerin güçlendirilmesi amacıyla da tercih edilmektedir. Diş hekimi, hastanın dişlerinin durumuna göre farklı teknikler kullanılmaktadır. Bu konuda profosyonel destek için Pendik İmplant ile görüşmeniz tavsiye ederiz.

Evde yapılan işlemleri, profesyonel işlemlere göre daha az etki gösterir. Diş ağrısına sebep olma ihtimali mevcuttur. Ayrıca, evde yapılan işlemlerin uygun şekilde yapılmaması durumunda dişte zarar oluşması riski de bulunmaktadır.
İşlem, bir çok insan için güvenli bir işlemdir. Etkileri ortalama profesyonel bir yöntemle uygulandığı taktirde 6 ay ile 2 yıl arasında sürmektedir. Bazıları için bu işlem uygun değildir. Bu nedenle, işlemden önce mutlaka bir diş hekimi ile konuşmak önemlidir. Diş beyazlatma konusunda deneyimli hekimlerden destek almak için Pendik Diş Kliniği ile görüşebilirsiniz.

En İyi Diş Beyazlatma Yöntemi Hangisi?

En iyi diş beyazlatma yöntemi, dişlerin durumuna ve beklentilere göre değişmektedir. Aşağıdaki 3 yöntem profesyonel diş beyazlatma işlemleri arasından en popüler olanlarıdır:

  • Lazer ile birlikte kullanılan bir çözelti kullanılarak yapılan işlem. Bu yöntem, en hızlı ve en etkili sonuçları sunar.
  • UV ışığı ile birlikte kullanılan bir çözelti kullanılarak yapılan işlem.
  • Ozon veya hidrojen peroksit gazı ile birlikte kullanılan bir çözelti kullanılarak yapılan işlem.

Her yöntemin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır ve diş hekimi en uygun yöntemi belirleyecektir. Ayrıca, hekim hastanın diş durumunu ve beklentilerini de göz önünde bulunduracaktır. Önemli olan, doğru bir yöntem seçerek dişlerin sağlıklı bir şekilde beyazlatılmasıdır. Doğru yöntemin belirlenmesi için Pendik Diş Polikliniği ile görüşebilirsiniz. Diş Beyazlatma Nedir?

Diş Beyazlatma Ücreti Ne Kadar?

Bu işlemin ücreti bir çok değişkene sahiptir. Bu değişkenler arasında bulunduğunuz bölge, dişlerinizin durumu, kliniğin tecrübesi gibi etkenler bulunmaktadır. Klinikte bu işlemi yaptırmak isteyen hastalar genellikle 1000-2000 TL arasında bir ücret karşılığında bu ücreti yaptırabilmektedir. Ancak unutmamak gerekir ki bu ücret değişkenlik gösterebilir ve sabit değildir. Evde yapılan işlemler için gerekli materyaller ise ortalama 500-1500 TL arasında değişmektedir. Fiyat konusunda daha net bilgi almak için Pendik Diş Polikliniği ile görüşebilirsiniz. İletişim.

Diş Beyazlatma Nedir?

Benzer Makaleler

Pendik Diş Hastanesi
Pendik Diş Hastanesi

Pendik diş hastanesi diş tedavilerinizde implant, ortodonti, diş çekimi gibi hızlı ve etkili çözümler üretir.

Diş Sağlığının Önemi
Diş Sağlığının Önemi

Ağız ve diş sağlığını korumak insanların beden sağlığı için epeyce büyük bir önem taşımaktadır. Yemek yemeyi sağlayan dişler epeyce büyük bir hayati önem taşımaktadır.

Diş Teli Tedavisi
Diş Teli Tedavisi

Hem görsel açıdan hem de sağlık sorunu sebebiyle diş teli tedavisi oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Çoğunlukla bozuk diş yapısına sahip olan hastalara uygulanır.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı, dişin üzerinde ya da çevresinde oluşan iltihaplanma ile birlikte gelişen rahatsızlığa verilen isimdir. İhmal edilmeden kontrollerden geçmesi gereken bir ağrı çeşididir.

Ortodonti Tedavisi Nedir?
Ortodonti Tedavisi Nedir?

Diş ve çene bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan ortodontik tedavi, ilk olarak estetik amaçlarla yapılır. Diş ve çene bozuklukları dişlerin genellikle çirkin görünmesine neden olur.