• Türkçe
  • İngilizce

Kartal İmplant Tedavisi

Kartal İmplant Tedavisi

Kartal implant tedavisi olmak isteyenler için implant kampanyasından faydalanabilirsiniz.

İmplant, çene kemiğine yerleştirilmek üzere titanyumdan üretilen vidadır. Bu vidaların üzerine protez dişler yerleştirilir. Çene kemiğine yerleştirildiği için insan sağlığına zarar vermeyen maddeden üretilmiştir. Tedavi sırasında ve sonrasında çevresinde bulunan diğer dişlere zarar verilmez. Yerleştirilen implant, artık sizin yapay diş kökünüzdür ve yerleştirilen protez dişler ile günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Kartal implant tedavisinde, Koray Diş Kliniği olarak sizlere sorunsuz bir tedavi sunuyoruz. Bir çok implant markaları arasından size en uygun ve sorunsuz implantı seçip tedavinize başlıyoruz

Hangi durumlarda implant tedavisi yapılır?

  • Alt ve üst çenede diş bulunmadığı, çok fazla kemik erimesi sonucunda protez kullanımının uygun olmaz. İmplant üstü protez uygulaması ile tutuculuk oranının artması sağlanır.
  • Sıkça yaşanılan azı diş kaybı sonucunda arka bölge dişsiz kalıyorsa, takıp çıkarılabilen protez yerine yapılacak olan implant üzerine sabit köprü uygulaması yapılabilir.
  • Sıralı diş kaybı olan bölgelerde yapılan köprülerin uzunluğu sorun teşkil eder. Bu yüzden bu bölgelere birden fazla yapılacak olan implant ile köprü desteği sağlanmalıdır.
  • Tek diş kaybı olan kişilerde ise çevresindeki dişleri küçültmeye gerek duymadan, eksik diş yerine tek bir implant yerleştirilerek kaplama yapılır.
 

İmplant yaptırmadan önce nelere dikkat edilmeli?

İmplant, eksik olan dişlerin tekrar eski fonksiyonunu ve estetiğini kazanmak için yapılan tedavidir. Bu nedenle yapılacak olan implant tedavisini etkileyen bazı faktörler bulunur.

İmplantlar çene kemiğine uygulandığı için, kemiğin kalitesi implatın başarısını doğrudan etkiler. Tedaviden önce diş etinde herhangi bir enfeksiyon durumu olmaması gerekir.

Kişinin kemik yapısı implanta uygun olmak zorundadır. İmplant öncesinde yapılan tetkikler sonucunda çene kemiğinizin uygunluğu tespit edilir ve sonrasında implant planlaması yapılır. Bu yüzden henüz kemik gelişimini tamamlanmamış genç hastalarda implant yapılması tavsiye edilmez.

İmplant süresi yapılacak olan diş sayısına ve hastaya göre değişkenlik gösterir. Yerleştirilen implantın çok kısa sürede kaynaması ile implant süresi azalabilir. Bu uygulayacağınız implantın markasına, uygulayacak olan hekimin tecrübesine ve hastanın anatomisine göre değişebilir. Gelişen teknoloji ile birlikte tedavi süreleri oldukça kısalmıştır. İmplant yerleşiminden sonra ise yaşayacağınız ağrı, normal diş çekiminden sonra yaşanılan ağrıdan farklı değildir. Sorunsuz geçen tedavi sonrasında hasta implantın varlığını hiç hissetmez.

İmplantın kemik ile kaynaşmasını sağlamak için ilk 3-6 ay arasında o bölgeye fazla yük bindirmemek gerekir. İmplant tedavisi sonrasında sigara kullanmak enfeksiyon riskini artırmaktadır. İmplant tedavisi sonrası iyileşme sürecinde sigara kullanımı tavsiye edilmez.

Hasta, genel ağız ve diş sağlığına önem gösterirse implantları ömür boyu sıkıntısız şekilde kullanabilirsiniz. Günde en az 2 defa dişleri fırçalamak ve ağız hijyenine dikkat edilmesi gerekmektedir. Yine çok sert yiyeceklerin kullanımı da dişlerinize zarar vereceği gibi implantada zarar verebilir.

İmplant titanyumdan yapılmaktadır. Uzun senelerden beri yapılan araştırmalarda insan sağlığına herhangi bir yan etkisi bulunmadığı tespit edilmiştir. Organ naklinde yaşanılan reddetme durumu implant tedavisinde mümkün değildir.
İmplant uygulaması yapacak olan hekim ve diş kliniğin önemi oldukça büyüktür. Diş hekiminin uzmanlığı ve deneyimli olması tedavinin sorunsuz ve acısız geçmesine doğrudan etki eder. Kartal implant tedavisinde uzman kadromuz ile sizlere sorunsuz şekilde tedavi imkanı sunuyoruz.

İmplant Yaptırmanın Faydaları

En önemli avantajı sağlıklı bir diş yapısına sahip olacaksınız. Yapılacak olan tedavinin başarı oranı çok yüksektir. Bu yüzden özellikle yemek yemek konusunda problem çeken kişiler için sağlıklı dişler oldukça önemlidir. Yediğimiz yiyecekleri doğru ve güzel çiğnemek sindirim sistemimizi de rahatlatacaktır. Azı dişi olmayan kişiler sürekli tek tarafla yemek yediği zaman çene kaybı yaşanabilmektedir. Çene kemiğinin sağlıklı kalmasını sağlayarak, kayma gibi sorunların önüne geçer. Doğal bir diş yapısı olacağı için kendinize güveniniz artacaktır.

Kartal implant yaptırmak isteyenler için süreç şu şekilde işliyor:

  • Hastaların en kısa zamanda eski sağlıklarına kavuşarak, çiğneme, konuşma ve günlük yaşantısına geri dönmesi hedeflenmektedir.
  • Detaylı muayene yapılarak, hastanın beklentisi göz önünde bulundurulup planlama yapılır.
  • Operasyon aşamasından önce hasta detaylı olarak bilgilendirilir.
  • İmplant çene kemiğine yerleştirilir ve protez diş uygulanır.
  • Operasyon sonrasında iyileşme sürecin takip edilir.
 

Kartal İmplant Fiyatları

Kartal implant fiyatları hastanın yapacağı implant sayısına ve özel olarak istediği markaya göre değişkenlik gösterebilir. İmplant fiyatları ithal olduğu için döviz fiyatlarından doğrudan etkilenmektedir.  Ayrıca zaman zaman uygulanan implant kampanyaları ile birlikte implant fiyatlarında indirimler olabilmektedir. Bu yüzden tam olarak fiyat almak için bizleri arayıp ücretsiz muayene olarak devam eden implant kampanyasından faydalanabilirsiniz.
Kartal İmplant hizmeti almak isteyen ve kampanyamızdan faydalanmak isteyenler:
0546 840 96 39 no’lu telefon veya Whatsapp destek hattından ulaşabilirsiniz.

Kartal İmplant Tedavisi

Benzer Makaleler

Pendik Diş Hastanesi
Pendik Diş Hastanesi

Pendik diş hastanesi diş tedavilerinizde implant, ortodonti, diş çekimi gibi hızlı ve etkili çözümler üretir.

Diş Sağlığının Önemi
Diş Sağlığının Önemi

Ağız ve diş sağlığını korumak insanların beden sağlığı için epeyce büyük bir önem taşımaktadır. Yemek yemeyi sağlayan dişler epeyce büyük bir hayati önem taşımaktadır.

Diş Teli Tedavisi
Diş Teli Tedavisi

Hem görsel açıdan hem de sağlık sorunu sebebiyle diş teli tedavisi oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Çoğunlukla bozuk diş yapısına sahip olan hastalara uygulanır.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı, dişin üzerinde ya da çevresinde oluşan iltihaplanma ile birlikte gelişen rahatsızlığa verilen isimdir. İhmal edilmeden kontrollerden geçmesi gereken bir ağrı çeşididir.

Ortodonti Tedavisi Nedir?
Ortodonti Tedavisi Nedir?

Diş ve çene bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan ortodontik tedavi, ilk olarak estetik amaçlarla yapılır. Diş ve çene bozuklukları dişlerin genellikle çirkin görünmesine neden olur.