• Türkçe
  • İngilizce

Pendik İmplant Fiyatları 2023

Pendik İmplant Fiyatları

Pendik İmplant fiyatları birden fazla faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu yazıda en çok tercih edilen implant markaları ve Pendik implant fiyatları 2023 hakkında bilgilendirmede bulunacağız.

İmplant, çene kemiğine cerrahi işlemler ile yerleştirilen ve titanyum malzemeden yapılan protezlere destek için yapılan yapay diş köküne denir. İmplant fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, markasına, işlemi yapacak olan cerrahın tecrübesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Dünya’da 400’den fazla implant markası bulunmaktadır. Bu markaların içerisinde yerli implant markaları da bulunmaktadır. Ekonomik olmalarından kaynaklı olarak en çok tercih edilen implant çeşitleri arasında yerli markalar yer alır.

İmplant Pendik Fiyatları 2023

Pendik İmplant Fiyatları 2023 hakkında bilgi alabilirsiniz.

Genellikle yapılmış çalışmalar dolayısıyla uzun dönem başarısı kanıtlanmış implantlar hekimler tarafından tercih edilme sebebidir. Hastanın bütçesine bağlı olarak ortak bir paydada buluşulup hastanın ihtiyacına bağlı olarak en uygun marka seçilmelidir. Bir implantın hekim tarafından tercih edilme nedeni aynı şekilde hasta tarafından da tercih edilme nedenidir. İmplantın kalitesi uzun dönem başarısı için önemlidir. İmplantın uzun dönem başarısını implantın yüzey yapısı, içerisinde kullanılan materyallerin oranları etkilemektedir. Böylelikle hekimler, buna göre tercihlerini yapar ve hastalarına o yönde implant markasını önerirler. Dolayısıyla yapılacak olan implantın kalitesi fiyatını değiştirmektedir.

Piyasada çok çeşitli implant markası bulunmasından dolayı bu fiyatlık çeşitlilik arz etmektedir. Ancak burada düşünmeniz gereken uzun dönem başarı sonrasında üstüne yapılacak porselenin kalitesi, ara parçalarının kalitesi ve böylelikle de sizin bunu çok konforlu bir şekilde kullanmanız olacaktır. Tüm bunları bir araya getirip düşündüğünüzde kaliteli bir implantı tercih etmenizin aslında doğru bir tercih olduğunu siz de anlayacaksınız. Yapılacak olan implantın global anlamda da yaygın olması siz nereye taşırsanız taşının, hangi ülkede yaşarsanız yaşayın başınıza bu konuyla ilgili bir durum geldiğinde size her yerde destekleyebilecek bir yapıda olmasıdır. Pendik İmplant Fiyatları 2023
 

İmplant Markaları

İmplant markaları arasında en çok sorulan sorulardan bir tanesi hangi markayı tercih etmeliyiz. Her şeyden önce implant tedavisinde başarıyı markadan ziyade uygulanacak alanın durumu, daha önce bir enfeksiyon oluşup olmadığı, herhangi bir kemik yetersizliği var mı gibi durumlar önemlidir. Ayrıca seçilecek olan implant markasının hastanın bütçesine uygunluğu da önemlidir.

En çok tercih edilen implant markaları:

Straumann

İsviçre implant deyince en çok bilinen ve tercih edilen markaların başında gelmektedir. Çok dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapıdadır. İyileşme süresini en aza indirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Dünyanın 120 ülkesine ihraç edilen implant markasıdır. Straumann  Roxolid® ve SLActive teknolojisi kullanan bir implanttır. Roxolid; %15 zirkonyum ve %85 titanyumdan oluşan yüksek performanslı bir alaşımdır. Normal titanyumlara göre daha dayanıklı ve esnektir. SLActive; güçlü iyileştirme potansiyeli olan yüksek performanslı yüzey yapısına denmektedir. Tüm endikasyonlarda 6-8 haftadan 3-4 haftaya kadar kısalan iyileşme dönemi ile öne çıkmaktadır. Pendik İmplant Fiyatları 2023

Evoss İmplant

Evoss İmplantları, Türkiye’nin en büyük ve ilk diş hekimliği fabrikası olan 40 yıllık deneyimli UMUTSAN tesislerinde üretilmektedir. Düşük enfeksiyon riskli ve oldukça dayanaklı bir implanttır.  İmplant – Abutment arasındaki Morse Taper sayesinde yükün eşit olarak dağılmasını sağlayarak boyun kırılmasını engeller.

Nobel biocare 

İsveç implantı deyince akla gelen ilk isim olan nobel biocare implant oldukça güçlü ve kırılmaya karşı dirençli olarak tasarlanmıştır. Saf titanyum malzemeden üretilir ve dayanıklılığının daha iyi olması için soğuk işleme yapılır.  Firmanın açıklamasına göre bu işlemin yapılması normal makineyle işlenmiş implantlara oranla 2.82 kat daha dayanıklı olmasını sağlıyor.

Megagen İmplant

Megaden implant 2002 yılında kurulan menşei Kore olan bir üründür. 90’dan fazla ülkede faaliyet gösteren Megagen,  Türkiye’de 2008’den beri Solidental Medikal A.Ş. temsilciliğiyle faaliyet göstermektedir.  Geliştirdikleri Anyridge sistemi ile birlikte vida kenarları keskin olmamasına rağmen kuvvetli bir yiv açma özelliğine sahiptir. Böylece handikaplı kemik yapılarında bile daha iyi primer stabilite sağlamaktadır. Pendik İmplant Fiyatları 2023

Bego İmplant

Alman menşeli ve 100’den fazla ülkede 1990 senesinden beri faaliyet gösteren çok kaliteli bir implant markasıdır. 5 farklı implant çeşitleri bulunmaktadır ve muayene sonucunda sizlere en uygun tip belirlenir.

Astra Tech

Astra Tech, 1991 yılında kurulmuş İsveç menşeli bir implant markasıdır. En çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. Maksimum esnekliğe sahip minimum parçadan oluşmaktadırlar. Tüm endikasyonlar için mevcut olup, marjinal kemik bakımını olumlu yönde etkilediği klinik olarak belgelenmiştir. Firma tarafından ömür boyu garanti ile desteklenmektedir.

IML 

1995 yılından beri faaliyetlerini sürdüren İsviçre menşeli bir markadır. Vida kırığı ve vida gevşemesi gibi durumlar yaşanmaz. Bakteri üretmeyen ve Peri-implantitis oluşumuna karşı özel olarak üretilmiş kaliteli bir implanttır.

Osstem 

Osstem Güney Kore menşeli implant markasıdır. Başarılı sonuçlar almasından kaynaklı Asya ve Pasifik bölgesinde birinci, dünyada dördüncü sırada yer almaktadır. Gelişmiş Osseointegrasyon ile daha kısa ve daha hızlı iyileşme süreci sağlar ve Nano Kaplama sayesinde tüm kemik tiplerinde implantasyona izin verir. Pendik İmplant Fiyatları 2023

Omnitech

Yerli implant markası olan Omnitech, hastanelerin ve diş kliniklerinin en çok tercih ettiği ve kendini bu alanda ispatlamış olan bir markadır.

Türk Diş Hekimleri Birliği Tarafından Belirlenen  Pendik İmplant Fiyatları 2023

Diş implantı fiyatları belirlenirken bir çok farklı etmen göz önünde bulundurulur. Her yıl implant fiyatları; devlet hastaneleri, özel hastaneler ve özel diş klinikleri için Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenir.  Bu fiyatlar her sene değişmektedir ve belirlenen fiyatlara kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini içermez. Aşağıda 2023 yılı için Türk Diş hekimleri birliği tarafından belirlenen implant fiyatları yer almaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki bu fiyatlar herkes için farklılık gösterebilmektedir. Net bir fiyat bilgisi almak için detaylı bir klinik muayene ile ihtiyacınıza özel olarak tedavi şekli belirlenmeli ve fiyatlandırma buna bağlı olarak yapılmalıdır.

Pendik İmplant Fiyatları 2023 TDB İmplant Fiyatları

Yerli İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Yerli implantlar Türkiye’de üretilmesinden kaynaklı olarak döviz kurundan çok fazla etkilenmemektedir ve bu nedenle fiyatları daha uygundur. Yerli implant fiyatları ortalama olarak 2000 – 3000 TL‘den başlamaktadır.

İsveç İmplant Fiyatları Ne kadar?

İsveç implantlar kullanılan malzemenin kaliteli olmasından dolayı oldukça tercih edilen implant çeşidi arasındadır. İsveç implant fiyatları ortalama olarak 9000 – 10000 TL‘ye kadar çıkabilmektedir. Artan döviz kuru ve kullanılan markaya bağlı olarak bu fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Daha kesin bilgi için bizlere iletişim sayfalarımızdan ulaşıp fiyatları

Pendik İmplant Fiyatları

Benzer Makaleler

Pendik Diş Hastanesi
Pendik Diş Hastanesi

Pendik diş hastanesi diş tedavilerinizde implant, ortodonti, diş çekimi gibi hızlı ve etkili çözümler üretir.

Diş Sağlığının Önemi
Diş Sağlığının Önemi

Ağız ve diş sağlığını korumak insanların beden sağlığı için epeyce büyük bir önem taşımaktadır. Yemek yemeyi sağlayan dişler epeyce büyük bir hayati önem taşımaktadır.

Diş Teli Tedavisi
Diş Teli Tedavisi

Hem görsel açıdan hem de sağlık sorunu sebebiyle diş teli tedavisi oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Çoğunlukla bozuk diş yapısına sahip olan hastalara uygulanır.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı, dişin üzerinde ya da çevresinde oluşan iltihaplanma ile birlikte gelişen rahatsızlığa verilen isimdir. İhmal edilmeden kontrollerden geçmesi gereken bir ağrı çeşididir.

Ortodonti Tedavisi Nedir?
Ortodonti Tedavisi Nedir?

Diş ve çene bozukluklarını düzeltmek amacıyla yapılan ortodontik tedavi, ilk olarak estetik amaçlarla yapılır. Diş ve çene bozuklukları dişlerin genellikle çirkin görünmesine neden olur.