Diş ağrısı, güncel Endodontik tedavi işlemleri ile artık kabus olmaktan çıktı. Son sistem nikel-titanyum kanal aletleri ile dakikalar içerisinde diş ağrısına sebep olan etmenleri ortadan kaldırılarak dişlerin uzun yıllar daha hizmet vermesini garanti altına alıyoruz.

   Eksik dişlerin yerine konması için artık sağlıklı dişlerden destek alınmasına ihtiyacımız yok!  Modern İmplant cerrahisi uygulamaları ile ağrısız ve uygun vakalarda kesi yapılmadan implantları yerleştirmek mümkün. Hazırladığımız tomografi destekli üç boyutlu yönlendirme rehberleri ile implantı istediğimiz yere tek hamlede dakikalar içerisinde yerleştiriyoruz. Kemik dokunun miktarını artırmak için uyguladığımız teknikler ile implant tedavisini imkansız olmaktan çıkarıyor.

   Sağlıklı bir gülüşün anahtarı, estetiği ve fonksiyonu bir araya getiren protetik uygulamalardır. Doğal görünüm sağlayan ışık geçirgenliği yüksek E-max, Empress gibi güçlendirilmiş seramik sistemler ve  zirkonyum destekli porselenler ile istediğiniz form ve renkte bir gülüşü hastalarımızla birlikte tasarlıyoruz. Dişlerin sadece ön yüzlerine işlem yaparak uyguladığımız lamina porselenler ile gülüş tasarımını mevcut diş dokusunu koruyarak gerçekleştiriyoruz. 

   Restoratif Diş Tedavisi uzmanımız tarafından uygulanan estetik kompozit malzemelerin kullanıldığı minimal invaziv diş hekimliği uygulamaları, ufak estetik dokunuşlarla dişlerdeki şekil bozukluklarının düzeltilmesini, diş aralarındaki boşlukların kapatılmasını sağlayarak hızlı ve kalıcı çözümler üretiyor.

   Şeffaf plaklar ve diş renginde tel ve braketlerin kullanımı ile görüntünüzden ödün vermeden Ortodontik tedavinizi tamamlıyoruz. Rutin kontrollerle çocukluk döneminde tespit edilen çapraşıklıkları, takılıp çıkarılabilen apareylerle tedavi edip,gelecekte meydana gelebilecek daha ileri bozukluklar için önlem alıyoruz. 

   Süt dişlerinin sağlığı, gelecek daimi dişlerin sağlığı için temel teşkil etmektedir. Çocukluk döneminde fissür örtücüler, lokal flor uygulamaları gibi çürükten koruyucu tedavilerin yanı sıra, süt dişlerinin erken çekilmesi gereken durumlarda diş dizisinin bozulmaması için sabit ve takılıp çıkarılabilen yer tutucular ile gelişebilecek çapraşıklıkları önlüyoruz. Çocuklarda diş hekimi korkusunun oluşmaması için uygun atmosferi sağlayarak sağlıklı iletişim teknikleriyle ağız hijyen alışkanlıklarının temelini atıyoruz.

   Diş çevresindeki  kemik ve dişeti dokusunun sağlığı, en az dişlerin sağlığı kadar önem arz etmektedir. Görünürde son derece sağlıklı olan dişlerin, ağrısız şekilde ilerleyen ve agresif seyir gösterebilen dişeti rahatsızlıkları sonucu çekimleri gerekebilmektedir. Flep cerrahisi, subgingival küretaj, kemik ve dişeti greft cerrahileri ile kaybolan diş çevresi kemik ve dişeti dokuları tedavi edilerek mevcut dişlerin  sağlığı kontrol altına alınmaktadır. Periodontal tedavi gereksinimin olup olmadığının tespitinde düzenli kontrol son derece önemlidir.

 

 

Koray Diş

Ekibimiz